Zbraně

Návody
Pyrotechnika
Mechanika

Vývoj

Galerie

Ostatní

Kuše-návod

návod č.1

návod č.2

hotový výrobek

hotový výrobekAutor: Beminsk

Potřeby:

laminátové tyče(nebo jiný pružný a pevný materiál), 2-3 latě, dřevěný váleček(třeba z násady od koštěte), kolík a kousek hranolovitého kovu, tyčku nebo šroub, 2 prkýnka, 10 vrutů, tětivu(provázek), hřebíčky, nářadí a popř. tuk

Postup:

Není to zrovna moc jednoduchý a upozorňuji předem, že dostřel bude záviset na pružnosti a síle ramen. Potřebujete nějakou laťku jako tělo. Jak můžete vidět na obrázku č.1 musíte za pomocí dláta, pilky a kladiva do těla vydlabat zářez a z menšího kusu laťky si vyrobíte jakýsi střed, který zasunete do těla a z vnější strany přiděláte kouskem plechu nebo dřeva aby střed nevypadnul. Musíte si hlavně nejdřív sehnat ramena. Dají se použít prý laminátové tyčky, ale já sem použil nějaké plastové tyčky, které se daly trochu ohnout a při tom se nezlomily. Pokud ty ramena jdou ztuha ohnout rukama a rychle se vrátí zpět do původní polohy, když je pustíte, tak jsou akorát. Do středu(viz obrázek č.1) vyvrtáte díry ze stran pro tyčky a zasunete je tam tak, aby nevypadly. Střed s tyčkami vypadá jako luk. do tyček si uděláte zářez na tětivu(použijte jakýkoliv pevný provázek) a pak ten(jakoby) luk napnete aby byl dostatečně pružný.

Pokud už tohle všechno máte postavený dohromady, tak už to vypadá jako kuše, ale ještě musíte vyrobit odpalovací mechanismus. Nejhorší bude ořech. Je to vlastně takový váleček, který je z kovu, ale já sem ho udělal ze dřeva, protože se lépe vyrábí. Dá se použít násada od koštěte apod. Do válečku za pomocí dláta nebo pilky vyříznete zářez a naproti tomu zářezu natlučete hřebíčky(viz obrázek č.2) na zachycení tětivy. A nakonec vyvrtáte skrz váleček na délku díru(aby se mohl točit). Poslední chybí páčka. Já jsem jí vyrobil z kolíčku na prádlo, akorát byla půlka z hliníku, protože se neláme a lépe klouže. Jelikož se mi nechtělo dlabat díru do latě, tak sem uříznul kus laťky z kuše a dal sem jí zhruba 10cm od uřízlé části, abych do ní mohl vložit ořech a páčku. Páčku přišroubujete k uřízlému konci(viz obrázek č.2) a ořech musíte umístit tak, aby ho páčka zachytila a při zmáčknutí pustila. Seženete si 2 prkýnka, kterými po stranách přišroubujete obě části k sobě. Vyvrtáte do nich díru seženete si dostatečně dlouhý šroub nebo tyčku a prostrčíte jí prkýnkem, ořechem a zase prkýnkem. Nyní by měla být kuše hotová.

POZOR!!! Všechny rozměry si musíte změřit, propočítat a záleží jen na vás jak chcete kuši velkou. Hlavně pozor při měření rozměrů odpalovacího zařízení!

I já jsem tam udělal dost chyb a musel jsem to předělávat. Svoje rozměry momentálně nemám takže je to na vás. Pokud mechanismus pude ztuha tak ho zkuste promáznout tukem. Napište mi jestli budete mít nějaké problémy. HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!

AnketyBanners

Valid HTML 4.01 Transitional